Zabudowy i ścianki szklane

Ściany szklane stają się coraz bardziej popularne zarówno w obiektach użyteczności publicznej, takich jak hotele, biura czy restauracje, jak i w prywatnych domach. Wybierając szklane ściany, możemy liczyć na wiele korzyści – przede wszystkim wprowadzenie do wnętrza nowoczesnego designu, większą ilość światła oraz optyczne powiększenie przestrzeni. Realizacja ścian szklanych to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych, estetycznych i funkcjonalnych sposobów aranżacji wnętrz. Wybierając materiały wysokiej jakości oraz dopasowując rodzaj ściany do indywidualnych potrzeb, możemy cieszyć się zadowalającym efektem końcowym oraz trwałością wykonania.

Rodzaje szkła do zabudowy

Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze ścian szklanych jest bezpieczeństwo. Szkło stosowane do tego celu musi być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też podczas realizacji ścian szklanych używane jest szkło hartowane lub foliowane (hartowane i laminowane). Szkło hartowane powstaje poprzez podgrzewanie zwykłego szkła do bardzo wysokiej temperatury, a następnie szybkie schłodzenie powierzchni. Dzięki temu procesowi szkło staje się nawet pięć razy bardziej wytrzymałe na uderzenia niż standardowe. W przypadku ewentualnego uszkodzenia rozsypuje się ono na małe, nieszkodliwe dla zdrowia kawałki.

Szkło laminowane, z kolei, składa się z dwóch warstw szkła i specjalnej folii, która łączy te warstwy ze sobą. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne z punktu widzenia izolacji akustycznej oraz bezpieczeństwa, gdyż nawet po uszkodzeniu szkło nie rozpryskuje się na drobne kawałki, a całość trzyma się razem dzięki folii.