Blog

szklana ściana

Szkło w restauracji – jak wykorzystać je w aranżacji wnętrza?

Szkło należy do materiałów chętnie wykorzystywanych przy aranżacji wnętrz. Dzięki swej wysokiej przezierności oraz możliwości barwienia powierzchniowego za sprawą lakierowania albo emaliowania, a także ozdabiania przez m.in. grawerowanie, nanoszenie wzorów metodą sitodruku czy satynowania przez piaskowanie albo trawienie idealnie nadaje się do zastosowania w miejscach, gdzie szczególnie ważny jest uzyskany efekt estetyczny. Jedną z form używanych najczęściej są różnych rozmiarów panele szklane. W Gdyni są one dostępne w ofercie firmy Dankam i mogą posłużyć jako rozmaite elementy wystroju, w tym również we wnętrzach reprezentacyjnych, takich jak restauracje. Przekonajmy się, w jaki sposób można je wykorzystać i sprawdźmy, z czego wynika jego popularność.

W jaki sposób można użyć szkła, tworząc wystrój restauracji?

Szkło w postaci tafli i paneli szklanych świetnie nadaje się do dekorowania wnętrz pomieszczeń w lokalach gastronomicznych. Sprawdzi się jako efektowna okładzina ścienna, zwłaszcza gdy w grę wchodzi szkło lakierowane, które może przybrać niemal dowolny odcień. Chętnie sięga się po nie również do budowy ścianek oddzielających poszczególne części sali czy nawet pkonkretne stoliki. Nadaje się znakomicie jako komponent zasłaniający przed wzrokiem gości niezbędne elementy wyposażenia, które jednak źle wpływają na atmosferę lokalu. Szkło będzie świetnym materiałem do wykonania blatów baru i stolików, a także może być użyte jako wypełnienie balustrad schodów i wewnętrznych galerii bądź balkonów. Okaże się też niezastąpione w toaletach i wąskich korytarzach, chroniąc ściany przez szybkim uszkodzeniem.

Jakie są zalety korzystania ze szkła przy aranżowaniu wnętrza?

Tafle szklane, zwłaszcza jeżeli są hartowane lub laminowane, mają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i nie ulegają szybkiemu zużyciu, gdyż ciężko o ich zarysowanie. Ponieważ są niezwykle gładkie, nie przyjmują zabrudzeń, łatwo też utrzymywać je w czystości. Będą sprawdzały się we wnętrzach także dzięki swemu atrakcyjnemu wyglądowi i możliwościom zdobienia. Bardzo dobrze komponują się z innymi materiałami – betonem architektonicznym, stalą nierdzewną, kamieniem naturalnym, a także drewnem i ceramiką.