Blog

kolorowe szkło lacobel

Szkło na wymiar w mieszkaniu, czyli personalizacja wnętrza według indywidualnych potrzeb

Jednym ze szczególnie ważnych elementów wyposażenia wszelkich budynków mieszkalnych i użytkowych są instalowane w nich przeszklenia. Chodzi tu nie tylko o okna czy duże tafle, które pozwalają na odpowiednie doświetlanie pomieszczeń oraz zapewniają widok na bezpośrednie otoczenie, a także korzystnie wpływają na samopoczucie znajdujących się w środku osób, ale również o wszystkie komponenty używane przy wykańczaniu wnętrz. Stanowią one zwykle efektowną dekorację konkretnych przestrzeni, a także ułatwiają wpływanie na ich wygląd m.in. przez podkreślanie ich mocnych stron oraz tuszowanie pojawiających się mankamentów. Sposobem na uzyskiwanie spektakularnych rezultatów przy tworzeniu atrakcyjnych aranżacji jest sięganie po szkło na wymiar. W Gdańsku jest ono dostępne w ofercie firmy Dankam. Przekonajmy się, co czego można go użyć i sprawdźmy, jak da się je spersonalizować.

Co można wykonać ze szkła?

Szkło to materiał, który zapewnia doskonałą wytrzymałość, wysoką przezierność oraz jednolitą i gładką powierzchnię, którą da się dekorować przy zastosowaniu różnych technik. Ze szkła powstają wszelkiego rodzaju wewnętrzne ścianki działowe, wydzielające poszczególne strefy lub mniejsze pomieszczenia z dużych otwartych powierzchni. Robi się z niego także powiększające optycznie dostępny metraż drzwi wewnętrzne, a ponadto wypełnienia balustrad montowanych na schodach, podestach oraz antresolach. Tafle szkła sprawdzają się również w roli paneli ściennych. Chętnie tworzy się z niego płyty podłogowe czy stopnie schodów, a także różnego typu blaty, od lad recepcyjnych przez blaty łazienkowe aż po kuchenne. Szkło może też posłużyć jako fronty szafek oraz powierzchnia stołów lub innych mebli np. komód czy półek ściennych.

Jak personalizować szkło?

Sposobem na personalizowanie szkła będzie przede wszystkim jego barwienie. W grę wchodzi tu zarówno lakierowanie, pozwalające na uzyskanie szkła lacobel, jak i nanoszenie farby metodą sitodruku. Można zdecydować się na laminowanie szkła folią, w tym ozdobioną wcześniej nadrukami. Popularne jest grawerowanie lub piaskowanie całych tafli bądź ich fragmentów. Dość częste jest też satynowanie szkła.