Blog

lacobel

Lacobel – idealny wybór na odważną aranżację pomieszczeń

Atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza pomieszczeń wymaga dopasowania wystroju do potrzeb użytkowników i sposobu korzystania przez nich z danej przestrzeni, a także zastosowania rozwiązań, które pozwolą na uzyskanie cenionej przez nich estetyki. Kluczem do osiągnięcia oczekiwanych efektów będzie skorzystanie z odpowiednich materiałów wykończeniowych, zarówno jeżeli chodzi o meble, jak i pozostałe elementy wystroju. Jednym z ciekawszych pomysłów gwarantujących spektakularne rezultaty będzie użycie szkła Lacobel. W Gdańsku jest ono dostępne w ofercie firmy Dankam. Przekonajmy się, czym jest szkło Lacobel i sprawdźmy, gdzie można je wykorzystać.

Co trzeba wiedzieć o szkle Lacobel?

Szło typu Lacobel to rodzaj szkła lakierowanego. Jego cechą charakterystyczną jest nieprzezroczystość połączona z odpowiednim wybarwieniem oraz niezwykle gładką, a zarazem błyszczącą powierzchnią. Zapewnia ono atrakcyjny wygląd, a jednocześnie jest niezwykle odporne na wysokie temperatury i szok termiczny. Może również zostać wzmocnione przez operację laminowania lub hartowania, dzięki którym zyskuje zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na to, że szkło jest lakierowane jednostronnie od strony wewnętrznej, gotowy wyrób będzie niezwykle żywotny i zachowa swój wygląd przez długi czas. Wśród zalet szkła Lacobel znajdzie się też odporność na trwałe zabrudzenia oraz łatwość czyszczenia i konserwacji.

Gdzie można wykorzystać szkło Lacobel?

Szkło lakierowane Lacobel idealnie nadaje się do wykonywania frontów mebli np. szafek kuchennych, komód bądź regałów przeznaczonych do pokoju dziennego, a także kupowanych z myślą o łazienkach. Będzie sprawdzało się w charakterze okładziny ściennej np. nad szafkami kuchennymi. Można je zastosować w drzwiach szaf wnękowych i zabudów ściennych. Często służy jako materiał do wykonywania balustrad schodów wewnętrznych. Nadaje się też na drzwi wewnętrzne, wszelkiego rodzaju blaty oraz obudowy wanien i kabin prysznicowych czy ścianki działowe.