Blog

środki czyszczące

Jak dbać o panele szklane w łazience lub kuchni?

Elementy wykonane ze szkła coraz częściej stają się komponentem aranżacji pomieszczeń użytkowych i mieszkalnych. Produktami, które w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne, okazują się trwałe i estetyczne panele szklane. W Gdyni są one dostępne w ofercie firmy DANKAM, specjalizującej się w dostarczaniu szkła do wykończeń wnętrz. Są one szczególnie chętnie stosowane w łazienkach i kuchniach. Przekonajmy się, dlaczego tak jest i sprawdźmy, w jaki sposób należy je pielęgnować.

Dlaczego warto stosować panele szklane w kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, którego wnętrze powinno być nie tylko estetyczne, ale również wykonane z materiałów, które będą odporne na zabrudzenia. Wynika to z faktu, że podczas przygotowywania posiłków nie tylko blaty czy szafki, ale często także sąsiadujące z nimi ściany mogą zostać zanieczyszczone ulatującą z garnków parą, pryskającym tłuszczem bądź innymi substancjami pochodzącymi z wykorzystywanych produktów żywnościowych. Warto pamiętać, że wiele z nich zawiera intensywne i trudne do usunięcia barwniki. Powierzchnia szkła jest gładka i jednolita, wszystkie substancje stosunkowo łatwo można więc z niego usunąć, nie obawiając się, że pozostawią trwałe ślady. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku łazienki, gdzie na ściany mogą dostać się wykorzystywane środki czystości czy kosmetyki od stosunkowo nieszkodliwego mydła po farbę do włosów.

Jak pielęgnować panele szklane?

Do czyszczenia paneli szklanych można wykorzystywać różne środki czyszczące. Wiele zabrudzeń da się łatwo usunąć przy użyciu wody, niekiedy potrzebne okażą się jednak silniejsze detergenty. Dobrym rozwiązaniem zapewniającym równomierny połysk będzie użycie specjalnych środków do czyszczenia szkła, dzięki czemu uda się uniknąć brzydkich smug i zacieków, które mogą się pojawić w przypadku innych preparatów. Co ważne, czyszczenie szkła będzie skuteczne, nawet jeżeli od powstania zabrudzenia upłynęło już sporo czasu. Tym, czego trzeba unikać, będą zarysowania, które mogą powstać, jeżeli szkło będzie miało kontakt z twardymi drobinami np. piaskiem.