Blog

wnętrze nowoczesnej łazienki

Aranżacja łazienki ze szkłem – trendy i innowacje

Atrakcyjne urządzenie wnętrza domu lub mieszkania wymaga zwykle sięgania po materiały, które okażą się zarówno estetyczne oraz pasujące do wybranego stylu, jak i trwałe, a ponadto praktyczne w użytkowaniu. Będzie to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń takich jak łazienka, w których spędza się stosunkowo dużo czasu, a utrzymanie w nich porządku staje się niezbędne z uwagi na pełnioną przez nie funkcję. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się używanie w nich szkła, nie tylko jako idealnego materiału na jakże popularne kabiny prysznicowe na wymiar. W Gdańsku elementy aranżacji pomieszczeń zrobione ze szkła – w tym panele szklane – są dostępne w ofercie firmy DANKAM. Przekonajmy się, czym się one charakteryzują i sprawdźmy, dlaczego warto na nie stawiać.

Co trzeba wiedzieć o panelach szklanych?

Stosowanie tafli szkła jest bardzo modne. Służą one z powodzeniem jako fasady budynków, elementy ścianek działowych, a także komponenty mebli np. fronty szafek. Coraz częściej używa się ich jednak także jako materiału służącego do wykańczania ścian. Najczęściej kojarzą się one z wykańczaniem pasów znajdujących się nad szafkami kuchennymi, jednak od pewnego czasu są również wykorzystywane jako okładziny ścienne. Poza kuchniami używa się ich w łazienkach, ponieważ nie tylko zapewniają atrakcyjnych wygląd dzięki swej gładkiej i połyskliwej powierzchni, ale także okazują się niezwykle praktyczne, gdyż łatwo utrzymać je w czystości, a woda i wilgoć nie wpływają na ich trwałość ani wygląd. Ważne są też możliwości barwienia na rozmaite kolory czy stosowania dodatkowych elementów dekoracyjnych uzyskiwanych np. za sprawą piaskowania.

Czy panele szklane będą bezpieczne?

Panele szklane są nie tylko estetyczne i praktyczne, ale również w pełni bezpieczne. Tafle szkła, z którego powstają, są poddawane hartowaniu, zyskują więc bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym w razie rozbicia rozpadają się na fragmenty pozbawione ostrych krawędzi.